logo Kuba dve tváre slobody     Vďaka celoštátnemu vzdelávaciemu projektu Svet okolo nás“ sa 12. decembra 2018 žiaci I. A I. B triedy zúčastnili projekcie spojenej s diskusiou Kuba – dve tváre slobody“.

     Prostredníctvom fotografií, videí a sprievodného slova s aktívnymi propagátormi kreatívneho vzdelávania na Slovensku Ivanom Panákom a Martinom Hríbom sme Kubu prešli krížom krážom, od hlavného mesta Havany cez malebnú oblasť Viñales až po mesto revolucionárov Santiago de Kuba. Vydali sme sa na tabakovú plantáž a pozreli sa na ručnú výrobu svetoznámych kubánskych cigár. Potopili sme sa do priezračných vôd Karibského mora v zátoke Sviň, prezreli si koralové útesy zblízka, preskúmali sme pestrú kubánsku krajinu sformovanú zmesou sopečnej aktivity a tektonického posunu litosferických dosiek. S miestnymi ľuďmi sme zažili jedinečnú atmosféru farebného karnevalu, vyskúšali sme pohostinnosť miestnych v tzv. Casa particulares a spoločne s kubánskymi vedcami sme boli svedkami kladenia vajec morských korytnačiek. Spoznali sme tak krajinu s bohatou a pohnutou históriou, plnú kontrastov a farieb a zároveň jednu z posledných bášt komunizmu.

     Za pekný zážitok a príjemné sprostredkovanie zaujímavých informácií ďakujeme tvorcom uvedeného projektu a už teraz sa tešíme na nasledujúci rok, kedy nás čaká témaIrán - zahalená krása“.

 01020304