Žiačky III.B., ktoré prejavili záujem o podnikanie mali jedinečnú príležitosť zúčastniť sa kvalitných workshopov, ktoré organizovala spoločnosť Rozbehni sa.IMG 6847

  • Workshop I: Ako nájsť & rozbehnúť dobrý nápad
  • Workshop II: Social Impact Award, spoločensky prospešné nápady
  • Inšpiratívny príbeh – zero2hero
  • Workshop III: Inovujme.sk

Cieľom týchto workshopov bolo nájsť nové podnikateľské nápady a rýchlo posudzovať ich potenciál. Uvažovať nad nápadmi tak, aby boli realizovateľné hneď v prvých dňoch podnikania. Nápady, ktoré sú pre začiatočníka v podnikaní zbytočne rizikové a ako nápad rozbehnúť so 100 €. Prvý workshop viedol Juraj Kováč, zakladateľ Rozbehni sa!

V ďaľšom workshope bol predstavený medzinárodný vzdelávací program Social Impact Award, ktorá podporuje rozvoj spoločensky prospešných podnikateľských nápadov.

Prednášajúca predstavila riešenia spoločenských a environmentálnych problémov na konkrétnych prípadových štúdiách. Na inovačnom workshope sa žiačky naučili super techniku na generovanie nových nápadov. Na konkrétnom zadaní z reálneho prostredia zistili ako netradičným spôsobom prichádzať na nové riešenia. Workshopom nás sprevádzali odborníci z inovujme.sk, ktorí predstavili inovačný proces s rozvojom kreatívnych zručností.